W dniach od 6. do 8. marca nasza wspólnota nowicjacka przebywała na wyjeździe. Odwiedziliśmy klasztor w Rychwałdzie, gdzie mieszkają nasi współbracia franciszkanie, prowadzący tamtejszą parafię. W sanktuarium Matki Bożej promowaliśmy kult Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Ojciec Magister Dariusz Sowa przybliżał jego postać w trakcie kazań. My natomiast rozdawaliśmy obrazki i ulotki. Przy wejściu głównym świątyni rozłożyliśmy stoisko, gdzie wierni mogli zaopatrzyć się w literaturę związaną z Czcigodnym Sługą Bożym. Czas wolny spędziliśmy na spacerach po pięknej okolicy Beskidu Żywieckiego oraz we wspólnocie zakonnej, która nas gościła. Uczestniczyliśmy także w Mszy Świętej odbywającej się w trakcie dnia skupienia dla tamtejszych zakonników.
Rychwałd nie był jedynym miejscem, gdzie przebywaliśmy w tym czasie. Wyjeżdżając z Kalwarii Pacławskiej, zrobiliśmy krótki postój w Kalwarii Zebrzydowskiej. Natomiast w drodze powrotnej zwiedziliśmy opactwo tynieckie, biorąc także udział w śpiewanych w języku łacińskim nieszporach.
Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do szerzenia kultu o. Wenantego. Mamy też nadzieję, że jego postać będzie znana coraz większej liczbie wiernych. 

Wyświetleń: 169