Wycieczka nowicjacka i święcenia kapłańskie

We wtorek 26 maja wyruszyliśmy na nowicjacką wycieczkę pełną wrażeń. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy klasztory w Sanoku, Krośnie i Lubomierzu. Po drodze nawiedziliśmy sanktuaria: św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym i św. Jana w Dukli. Pod koniec dnia dotarliśmy do Zakopanego gdzie spędziliśmy dwie noce. Tam, pomimo nie najlepszej pogody, udało nam się wybrać w górską przechadzkę. Zwiedziliśmy pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach oraz skorzystaliśmy z okazji i odwiedziliśmy naszego znajomego nowicjusza u Albertynów. Nawiedziliśmy także przepiękne sanktuaria: Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach i Matki Bożej w Ludźmierzu.

Z Zakopanego ruszyliśmy w dalszą trasę. Następnym punktem wycieczki był Rychwałd i Częstochowa. Dotarliśmy też do klasztoru w Dąbrowie Górniczej.

Ostatnim punktem naszej podróży był Kraków. Tam zostaliśmy na święceniach prezbiteratu naszych braci. Sakramentu udzielił bp Antoni Długosz dnia 30 maja. Po uroczystym obiedzie wróciliśmy do Kalwarii.

Jesteśmy wdzięczni Bogu i naszym wychowawcom za ten pięciodniowy odpoczynek.

Wyświetleń: 441