Oto jak dobrze i jak miło,

gdy bracia mieszkają razem

Ps 133

W związku z zakończeniem obchodów jubileuszowego roku 100-lecia śmierci Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej zostało zorganizowane spotkanie braci Federacji Europy Środkowo-Wschodniej (FEMO), będących na formacji początkowej z Ministrem Generalnym – o. Carlosem Alberto Trovarellim. Na to wydarzenie przybyło wielu przełożonych zakonnych z wyżej wspomnianego terenu.

W czasie dwudniowego (30-31 III) pobytu w Kalwarii Pacławskiej bracia wspólnie celebrowali uroczyście Liturgię Godzin, a także modlili się w intencji pokoju na świecie, szczególnie na Ukrainie. Kulminacyjnym momentem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem Ojca Generała, sprawowana w języku łacińskim.

W programie był przewidziany również czas na poznanie się, integrację braci żyjących w różnych miejscach naszego kraju i Europy.

 

Następnego dnia po zakończeniu spotkania kalwaryjską wspólnotę nowicjacką zaszczycił swoją osobistą wizytą Ojciec Generał. Podczas wspólnej rekreacji, bracia nowicjusze mogli porozmawiać z najwyższym przełożonym w Zakonie Franciszkanów.

 

Niech dobry Bóg będzie uwielbiony za to braterskie spotkanie! Obyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się beatyfikacją o. Wenantego Katarzyńca! Deo gratias!

Po zakończonych uroczystościach związanych z zakończeniem roku o. Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej pozostali bracia z nowicjatu w Smardzewicach. Złożyli nowicjuszom kalwaryjskim braterską wizytę. Pozostali do następnego dnia (1 IV). Obie wspólnoty przeżyły to spotkanie w atmosferze modlitwy, radości i wdzięczności za braci, których dał im Pan.

Wyświetleń: 203