Podczas letnich miesięcy, w naszym nowicjacie działo się bardzo dużo. Przygotowywaliśmy i uczestniczyliśmy w Franciszkańskim Spotkaniu Młodych i Wielkim Odpuście Kalwaryjskim. To dosłownie najgłośniejsze i największe przedsięwzięcia podejmowane w ciągu roku w Kalwarii Pacławskiej.

Podczas FSM'u braliśmy udział w liturgiach, nabożeństwach. Kto chciał i mógł to brał udział w konferencjach, koncertach i innych punktach programu. Dla spragnionych obecności Bożej w tym napiętym czasie, była możliwość skorzystania z 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Tegoroczny odpust był wyjątkowy przez wzgląd na 350 lecie przybycia franiciszkanów na to wzgórze. Na tą uroczystość zostało przygotowane piękne oratorium wykonane przez orkiestrę smyczkową i chór z Sanoka. Pomagaliśmy od strony technicznej w przygotowaniach, pracy na kuchni, asystach liturgicznych.

 

W tak zwanym międzyczasie sprzątaliśmy kaplice kalwaryjskie, zrywaliśmy aronię, śliwki, wiśnie, robiliśmy przetwory, korowaliśmy drzewa, malowaliśmy kuchnię i wykonywaliśmy różne inne, ciekawe czynności :) W czasie swoich wakacji odwiedzili nas bracia mniejsi, nowicjusze wraz ze swoim magistrem z Leżajska.

 

W perspektywie najbliższych dni mamy wyjazd na tzw. jednodniówkę, czyli jednodniowe wakacje :)