W ostatnie dni obchodziliśmy kilka ważnych wydarzeń dla naszego zakonu i prowincji, takich jak: Transitus, czyli wspomnienie przejścia(śmierci) świętego ojca Franciszka, które miało miejsce 3-go października 1226r. Upamiętnienie tego wydarzenia odbywa się w przeddzień obchodzonej w naszym zakonie uroczystości św. Franciszka, która ma miejsce 4-go października.

Na ten szczególny czas przygotowaliśmy nabożeństwo, które przypomniało nam, braciom solemnym(po wieczystych ślubach) i ludziom świeckim o wielkiej pokorze, uniżeniu i miłości świętego brata do Chrystusa, którą wszyscy chcemy naśladować.

Celebracji przewodniczył brat magister Dariusz Sowa natomiast Słowo Boże wygłosił ojciec Jarosław Wysoczański, sekretarz generalny ds. animacji misyjnej.

W wolnym czasie brat Jarosław podzielił się z nami swoim doświadczeniem zakonu i misji za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. 

 

          Dnia kolejnego, w uroczystość św. Franciszka, brat magister i socjusz wraz z trójką nowicjuszy pojechali na śluby wieczyste do naszego wyższego seminarium duchownego w Krakowie. Tam trzech braci złożyło śluby, które potwierdziły ich powołanie(wcześniej rozeznane przez wychowawców) i pragnienie trwania w zakonie. 

Bracia, którzy pozostali na Kalwarii spędzili dzień w radości i dziękczynieniu za dar powołania franciszkańskiego.

Braciom solemnym życzymy błogosławieństwa Bożego i wiele radości.