Święty brat Franciszek, święta Klara … i przedszkolaki.

Kiedy Jezus mówił o błogosławieństwie dla dzieci (Mk 10,13-16) na pierwszy plan wysunął przyjęcie Królestwa Bożego jak dziecko. Część nowicjatu, z bratem magistrem na czele, postanowiło okrasić czynem ten fragment Ewangelii dlatego w dniu wczorajszym (26.04) zawieźli pokój, dobro i Miłość do jednego z przemyskich przedszkoli. Wszystkie te trzy cechy osiągają Bożą pełnię w jednej świętej postaci, którą jest nasz brat Franciszek z Asyżu. Zaraz po krótkiej dziecięcej katechezie rycerz Franciszek Bernardone wjechał z hukiem trąbki na swoim dzielnym rumaku Alfredzie wprost do rozpalonej radością, pytaniami i wrzaskami jamy zwanej… przedszkolem;)

Pełne koloru i humoru interaktywne scenki z życia świętego Biedaczyny z Asyżu miały na celu uświadomić maluchom, jak ważna w życiu jest prawdziwa Miłość do bliźniego, jak dobre i szlachetne jest wybaczenie innym oraz… jak fanie jeździ się na niemal dwumetrowym wilku o imieniu Mietek(miał być Wilk z Gubbio, ale pewna dziewczynka po poprawnym przedstawieniu pochodzenia wilka powiedziała na głos „ten wilk się chyba zgubił”J- zatem Wilk ZGUBJO stał się Mietkiem).

Zdjęcia, skądinąd nie-żywe, mogą „na żywo” odzwierciedlić żywiołową atmosferę i Ducha radości u tych kilkuletnich Aniołków(zabieg trzykrotnego użycia słowa żywo został wprowadzony celowoJ).

Z pewnością po odwiedzinach w grupie dzieci niepełnosprawnych żaden z obecnych w przedszkolu braci nie miał obiekcji dlaczego Bóg wybrał sobie na wzór właśnie małe niewinne dziecko, a może zwłaszcza, dziecko nie w pełni sprawne.

Korzystając z okazji pragniemy z serca błogosławić Pani Dyrektor prywatnego przedszkola im. Marii Montessori w Przemyślu, kochanym i cierpliwym pracownikom a nade wszystko dzieciom i ich rodzinom zapewniając o pamięci w modlitwie i nie tylko.

 J.

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Wyświetleń: 319