Spełniony tydzień :-)

Za nami intensywny tydzień. W poniedziałek rozpoczął się zimowy FSM (Franciszkańskie Spotkanie Młodych) pod hasłem: “SPEŁNIENIE”. Wzięło w nim udział ponad sto młodych osób z różnych franciszkańskich parafii i nie tylko. Także i my mieliśmy w nim swój udział – ale o tym za chwilę.

W ciągu tego tygodnia mieliśmy do SPEŁNIENIA inny, ale jakże ważny i miły obowiązek, jakim był udział w niecodziennych wykładach. Pierwszy dzień minął nam pod znakiem Szkoły dialogu wspólnotowego, którą poprowadził o. Mariusz Kozioł. W kolejne zaś dni poznawaliśmy ciekawą i czasami burzliwą Historię i tożsamość naszej prowincji, którą przedstawiał nam o. Adam Mączka, przybyły specjalnie do nas z Rzymu. Obu ojcom wykładowcom dziękujemy za poświęcony czas i konkretną dawkę wiedzy :-)

Wracając do FSM-u i naszego w nim udziału. Otóż w piątek wraz o. Tomaszem, naszym socjuszem przygotowaliśmy dla młodzieży nabożeństwo, oparte na pantomimie i konferencji o. Tomasza. Zainspirowani tegorocznym hasłem postanowiliśmy pokazać w czterech scenach te rzeczywistości, które prowadzą do SPEŁNIENIA. Są to: pojednanie z Bogiem, pojednanie z bliźnim, pojednanie z sobą i pojednanie ze światem.

I tak oto SPEŁNIŁ się kolejny tydzień na nowicjacie :-)

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Wyświetleń: 227