W zeszłą sobotę wzięliśmy udział w akcji „Różaniec do granic”, w której łącząc się ze wszystkimi rodakami modliliśmy się w intencji Polski i świata. Bracia między innymi pomagali przygotować sanktuarium do tego wydarzenia, uczestniczyli w procesji do granicy naszego kraju z Ukrainą, pomagali w prowadzeniu różańca w kościele, zbierali intencje mszalne.

                Głównym organizatorem był metropolita przemyski bp. Adam Szal, który również przewodniczył liturgii. Za przygotowanie Kalwarii do tego wydarzenia odpowiedzialny był miejscowy proboszcz i gwardian ojciec Krzysztof Hura. Na wydarzeniu obecny był również nasz prowincjał ojciec Marian Gołąb.

                Towarzyszyła nam również delegacja straży granicznej z Przemyśla. Liturgia przygotowana przez kleryków z przemyskiego seminarium była transmitowana w telewizji i radiu.

                Na Kalwarię pielgrzymowało wiele osób świeckich jak i duchownych.  Pielgrzymowali indywidualnie a także w zorganizowanych grupach.

Dzień później, w niedzielę, w naszej parafii, z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, po uroczystej sumie odbyła się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Podczas niej modliliśmy się na różańcu wstawiając się w różnych intencjach.

Te ostanie dni przypomniały nam o ważności i konieczności odmawiania różańca jako silnej broni przeciwko naszym nieprzyjaciołom, to jest grzechowi i szatanowi, a także przez którą wypraszamy wiele łask i uświęcamy się.

Polecamy Wam wszystkim modlitwę różańcową.

POKÓJ i DOBRO!