Październikowy Dzień Skupienia

19 paźdzniernika obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tego też dnia odbył się w naszym klasztorze dzień skupienia. Poprowadził go nasz spowiednik, o. Piotr Aniewski. Cytując ojców Kościoła opowiadał nam o walce duchowej i o modlitwie, która w pewnym sensie może być formą odpoczynku. Dzień zakończyliśmy adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i indywidualnym błogosławieństwem.

Wyświetleń: 1655

2 comments

o. Zbigniew Derylo ofm conv z

Drogi Ojcze Magistrze i drodzy Bracia Nowicjusze przepraszam za bledy, mam jaskre i klopoty z widzeniem tego co pisze na ekranie. Ufam, ze mi wybaczycie.

W roku 1988 (jezeli dobrze pamietam) prowadzilem rekolekcje dla Nowicjuszy w Kalwarii Paclawskiej. Bradzo mile wspominam tamte dni. Ufam, ze kiedys bedzie mi dane spedzic troche czasu w obecnosci Niepokalanej Matki oraz slugi Bozego o. Wenantego w pieknej Kalwarii.

Ojcze Magistrze, nie wiem jak sie nazywasz, ale zapewniam Cie ze bedziesz w mojej modlitwie. Niech Pan Tobie, Socjuszowi oraz Nowicjuszom szczegolnie blogoslawi. o. Zbigniew Derylo ofm conv

o. Zbigniew Derylo ofm conv z

Drogi Ojcze Magistrze,
w dniu Wszystkich Swietych sle Tobie oraz calemu Nowicjatowi najlepsze zyczenia.
Niech Bog triumfuje w Tobie, w Socjuszu oraz Nowicjuszach. Swietosci Wam, sobie i wszystim zycze.
Ikone sw. Maksymiliana i o. Wenantego Katarzynca podarowalem Wspolnocie Klasztornej i Nowicjackiej w KP w 1996 roku. Nosilem ja w sercu. W latach od 1992-98 zylem w Padwie w bazylice sw. Antoniego. Bylem odpowiedzialny za grupe MI. Moim pragnieniem zrobienia ikony ukazujacej Swietych Przyzjaciol powierzylem pani Lia Galdiolo z Padwy. Owa Pani jest pisarka ikon. Opowiedzialem Je o naszych Swietych Maksymilianie i o. Wenatym.
Pani Lia napisala owa ikone wedlug moiego pragnienia. Ikazala o. Wenantego z mala ikona, poniewaz na to pozwalaja kanony pisania ikon. Orginal-ikone przekazalem Braciom do Kalwarii Paclawskiej, a wraz z nia duza ilosc duzych plakatow. Przpraszam, ze nie podalem wczesniej historii powstania owej pieknej ikony. Mam zapytanie “cza przzypadkiem nie macie jakies zbedne plakaty owej ikony?! przdalyby mi sie. Bede wdzieczny za pomoc. Obecnie mieszkam w Niepokalanowie. Jestm po dwoch operacjach kregoslupa. Prosze o modlitwe. Was brat o. Zbigniew Derylo ofm conv