Kwietniowy dzień skupienia poprowadził dla nas o. Mariusz Wójtowicz OCD. Tematem przewodnim konferencji było przeżywanie codzienności w prostocie. Nauczyć się czerpać radość z przeżywanych chwil, wejść w to, co robimy. Kluczem okazuje się modlitwa, w prostocie. Ojciec karmelita zarysował przy tym duchowość swego zakonu. Wskazał w jaki sposób pomaga ona przeżyć codzienność, umożliwia odkrywać Boga w codzienności. Modlitwa, która wypełnia życie człowieka.  „Życie jest modlitwą, a modlitwa życiem” cytował za św. Teresą od Jezusa.

o. Mariusz prowadzi ożywioną działalność ewangelizacyjną w Internecie. Prowadzi blog i kanał youtube o mistyce codzienności (dumanie.pl) . Hasło przewodnie brzmi: "To, co zwyczajne, przeżywać nadzwyczajnie". 

Nam jest ono szczególnie bliskie ze względu na o. Wenantego. O nim właśnie św. Maksymilian Kolbe powiedział kiedyś: „Nie silił się na czyny nadzwyczajne, ale te zwyczajne wykonywał nadzwyczajnie...”*. Oby i nam nie zabrakło siły do owocnego przeżywania każdej chwili życia. 

 

 

 

 

 

 

*(źródło: Cuda i łaski Boże, Miesięcznik rodzin katolickich, nr 7 (150), lipiec 2016, s. 2.)