Kto czekał na kolejny artykuł z świata nowicjackiego, ten się doczekał. Tak jak wy i my na Kalwarii przeżywamy czas przygotowania do świąt Bożego narodzenia. Przed rozpoczęciem Adwentu dopełniliśmy nasze stroje zakonne o koronki franciszkańskie. Własnoręcznie robione i ojcem magistrem poświęcone służą nam do modlitwy, w której rozważamy radości Matki Najświętszej.

Pierwszego grudnia ojciec magister znów święcił. Tym razem nasz wieniec adwentowy. Światła jest coraz więcej a radości też. Szczególną radością były imieniny brata Krystiana, którego niesamowite poczucie humoru na chwilę zasłoniła niesamowita historia jego powołania. Słuchaliśmy z drżeniem.

Przeżyliśmy również dzień skupienia. Konferencje nam głosił ojciec Andrzej Zając. Powiedział nam tyle ciekawych rzeczy, że warto by było podzielić się chociaż jedną: Porzućmy nasze wyobrażenia o Bogu i słuchajmy Jego Słowo, które nam Kościół daje na co dzień. Pozwólmy mu zniszczyć naszych bożków.

W tym nas wspiera Maryja, przez którą Słowo przyszło na świat. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia były bracia Artur, Fakhridin, Krystian i Peter pasowani za rycerze, wstępując do Rycerstwa Niepokalanej. Salve Regina!