To był dla nas czas pełen atrakcji i  głębokich duchowych przeżyć. Już w piątek 2 czerwca mogliśmy odświeży swój obraz dziecka, żeby wiedzieć jakimi potrzebuje nas Ojciec Niebieski. Wójt gminy Fredropol wraz  z ojcem Gwardianem, zorganizowali w Kalwarii dzień dziecka. Odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z całej gminy. Wszystko zaczęło się od wspólnej Mszy Świętej, słowo wygłosił o. Tomasz, a bracia nowicjusze pomagali animować  muzykę na wszystkich dostępnych instrumentach. Potem czekało na dzieci masa atrakcji min. turnieje w piłkę nożna dziewcząt i chłopców, bieg na orientacje zorganizowany przez nadleśnictwo Bircza, dopasowywanie tropów do ich właścicieli, a ponadto odgrzaliśmy zabawy z naszego dzieciństwa, zbijaka i podchody. Z dziećmi jest zawsze wiele radości, zapraszamy za rok.

 Wieczorem gościliśmy naszych braci neoprezbiterów z prowincji, Warszawskiej i Gdańskiej. Podzielili się z nami swoimi wrażeniami po odprawieniu pierwszych sakramentów.

Jak co roku w przeddzień Zesłania Ducha Świętego gościliśmy, przewodników kalwaryjskich, którzy odświeżali sobie trasy dróżek, i przeżywali swoje rekolekcje. Mieliśmy okazje wiza udział w  Dróżkach Męki Pana Jezusa i rozważy co nasz Zbawiciel wycierpiał dla nas w całkiem inny sposób niż dotychczas- w skwarze i  ciągłym wspinaniu się góra dół.  Warto było poznać ten rodzaj pobożności tak bardzo charakterystycznej dla tego miejsca.

Cześć z braci pojechała na Święcenia do Krakowa. Bracia Wojciech i Kamil przyjmowali Świecenia prezbiteratu, a Piotr i Mateusz diakonatu.  Jest to zawsze ogromne szczęście kiedy możemy współuczestniczy w tym wielkim wydarzeniu, i po cichu marzyc  kiedy to my dostąpimy tej wielkiej łaski.

Wieczorem mieliśmy kolejna okazje odpowiedzieć na wezwanie Maryi z Fatimy i wraz z nią modlić się na różańcu podczas kolejnej pierwszo sobotniej procesji Fatimskiej do kapliczek trzech Aniołów.

No i nareszcie długo wyczekiwany czas, czuwania modlitewnego przed uroczystością Zielonych Świątek. O godzinie 21 rozpoczęliśmy nabożeństwo które było prowadzone przez Zespół Wokalno Instrumentalny z Sanoka pod batutą naszej zaprzyjaźnionej już dyrygentki, który wykonywał dobrze znane kanony Taize. Trzeba powiedzie że adoracja Najświętszego Sakramentu, w akompaniamencie głosu chóru, ma swój podniosły i bardzo nastrojowy klimat.  Wszystko zakończyliśmy Mszą Świętą o północy. Całość była transmitowana w radio Fara.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego można było niemal dotknąć, podniosła atmosferę pomiędzy nami. Każdy z nas jest powołany do bardzo intymnej relacji właśnie z trzecia Osobą Trójcy Świętej, a to jest taki dzień kiedy bardzo chętnie dzieliliśmy się tym, co już On dokonał w naszym życiu i jak Go doświadczamy, w Piśmie Świętym, w codzienności, w drugim bracie.

Wieczorem asystowaliśmy we Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie, która tym razem była modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego. Jest w nas za każdym razem,  wiele radości kiedy możemy, pomagać  innym braciom i siostrom w tej modlitwie uwielbienia, przez śpiew i grę i chociaż na chwile odlecieć w myślach przed Tron Ojca w niebie gdzie trwa nieustanne uwielbienia( opis w Apokalipsie św. Jana Roz 4,5)

Przyjdź Duchu Święty- z pozdrowieniami bracia Nowicjusze !