Działamy, pracujemy, ćwiczymy…

Ostatnie dni przyniosły nam nowe wyzwania. Zacznijmy od pracy fizycznej. Będąc wiernymi tradycji, po święcie Ofiarowania Pańskiego czyli po drugim lutego uprzątnęliśmy wszelkie dekoracje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem. Nasz kościół przywróciliśmy do pierwotnego stanu i czystości. W międzyczasie niektóre pomieszczenia na nowicjacie zostały poddane remontowi. Wśród nich była także biblioteka. Na własnej skórze przekonaliśmy się jak ciężkie może być brzemię wiedzy… szczególnie tej, którą trzeba przestawić z miejsca na miejsce :-) (szczegóły na fotografiach).

Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na kolejne wyzwanie “z nutą” duchowości. Przez dwa dni pod okiem o. Marcina Drąga szlifowaliśmy nasze umiejętności śpiewu liturgicznego. Był czas na teorię, był też czas na praktykę, także kościelną. Ponieważ kościół jest naturalnym środowiskiem dla zakonnika dlatego nasze śpiewy ćwiczyliśmy także w jego murach. Byliśmy sami zaskoczeni jak pięknie może wybrzmieć męski śpiew chorału gregoriańskiego mającego kilkusetletnią tradycję w przestrzeni świątyni. Naszemu prowadzącemu pragniemy podziękować za to doświadczenie i czas nauki.

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Wyświetleń: 313