Braterskie odwiedziny :-)

„Zobaczcie jak jest pięknie przebywać razem z braćmi” – tymi oto słowami autor psalmu 133, wyraził nasze wrażenia po wizycie braci misjonarzy, którzy odwiedzili nas w ostatnich dniach. Było ich trzech. Nie była to Trójca Święta, ale u każdego z nich dało się zauważyć działanie tejże Trójcy :-). Tak więc gościliśmy wśród nas o. Josepha Blay, delegata generalnego naszego zakonu ds. Sprawiedliwości , Pokoju i Ochrony Stworzenia, o. Alphonse Vazhappanady , członka sekretariatu generalnego naszego zakonu ds. animacji misyjnej oraz o. Jarosława Wysoczańskiego, sekretarza generalnego naszego zakonu ds. animacji misyjnej oraz bliskiego współpracownika błogosławionych męczenników z Peru, Zbigniewa i Michała.

Na wspólnym spotkaniu, bracia przybliżyli nam specyfikę swojej służby i przede wszystkim dali świadectwo jak w nich samych działa duch św. Franciszka z Asyżu. O. Joseph opowiedział nam o encyklice „Laudato Si” papieża Franciszka, która nazywana jest przez niektórych zieloną encykliką ponieważ porusza temat ochrony środowiska naturalnego.  Warto zauważyć, że tytuł papieskiego dokumentu został zainspirowany „Pieśnią słoneczną”, której autorem jest św. Franciszek z Asyżu. Nasz gość mówił nie tylko o zagrożeniach środowiska przyrodniczego ale przede wszystkim o tych dotykających miliony ludzi na całym świecie takich jak: brak wody pitnej, marnotrawstwo żywności i głód czy wyzysk biednych przez zamożnych. Podał także kilka praktycznych przykładów, jak my, mieszkańcy Kalwarii Pacławskiej możemy przyczyniać się lokalnie i globalnie do poprawy wspólnego życia i środowiska, w którym żyjemy. Natomiast o. Alphonse zaprezentował nam inny dokument papieża Franciszka, mianowicie adhortację apostolską „ Evangelii Gaudium” poświęconą głoszeniu ewangelii w dzisiejszym świecie. Mówiąc o radości płynącej z głoszenia dobrej nowiny, sam mówca aż kipiał energią i radością, co jeszcze bardziej przekonało nas do chrześcijaństwa, które nie kończy się na bardzo ważnym Wielkim Piątku ale sięga dalej, do Niedzieli Zmartwychwstania!. Na zakończenie wystąpił o. Jarosław, który miał okazję posługiwać wraz z bł. Michałem i bł. Zbigniewem w Peru, w miejscowości Pariacoto. Jego osobiste świadectwo o pracy misyjnej i męczeńskiej śmierci jego braci w tym kraju, poszerzyło serca i umysły. Głoszenie ewangelii słowem i czynem, szczególnie w obcym kraju i kulturze nie jest łatwe i wymaga wiele serca i zaangażowania a także poświęcenia siebie, czasem aż do śmierci. Patrząc z nadzieją, widzimy, że ten trud, ta ofiara przynosi błogosławione owoce teraz i w wieczności.

Trzy dni z braćmi minęły nam bardzo szybko. Była wspólna modlitwa, rozmowy. Znalazł się czas na przechadzkę i pokazanie pięknej Kalwarii Pacławskiej i okolicy. Choć było zimno i mokro nasi bracia nowicjusze zadbali o gości zaopatrując ich w ciepłe i stylowe czapki:-) i parasolki. Znalazł się także czas na wspólną pracę jaką było noszenie drewna. I tutaj mogliśmy liczyć na naszych gości :-). Dziękujemy im za wszelkie dobro i osobiste świadectwo. Deo Gratias!

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Wyświetleń: 365