Albowiem przez tajemnicę Wcielonego Słowa zajaśniał oczom naszej duszy nowy blask Twojej światłości; abyśmy, poznając Boga w widzialnej postaci, zostali przezeń porwani do umiłowania rzeczy niewidzialnych.

Z 1. Prefacji o Narodzeniu Pańskim

 

Chrystus się narodził!

 

Po adwentowym czasie oczekiwania na przyjście Pana, po przygotowaniu serc na przyjęcie Zbawiciela oraz udekorowaniu klasztoru i bazyliki bracia z radością przeżywali pamiątkę przyjścia Chrystusa na ziemię.

Święta Bożego Narodzenia wspólnota nowicjacka przeżywała bardzo radośnie. W podniosłej atmosferze bracia uroczyście celebrowali Liturgię Godzin. Śpiewali także wiele kolęd – również z tymi, którzy przybywali do kalwaryjskiej bazyliki w świąteczne dni. Ponadto spędzali czas na wspólnotowych rozmowach oraz na wyjściu na przechadzkę.

 

Natomiast rok 2021 bracia zakończyli nocną adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy nowicjackiej. Nowy, 2022 rok wspólnota rozpoczęła od Mszy Świętej o północy sprawowanej w bazylice. 1 stycznia bracia uczcili w sposób szczególny, wraz z całym Kościołem, Maryję – Świętą Bożą Rodzicielkę.

 

 

Niech Chrystus, który przyszedł na świat dla naszego zbawienia, obdarza Was – drodzy Bracia i Siostry odwiedzający stronę internetową nowicjatu kalwaryjskiego – swoim pokojem i dobrem! Emmanuel – Bóg jest z nami! Radujmy się!

 

Zapraszamy do wspólnego kolędowania z nami w kalwaryjskiej bazylice przez kolejne niedziele stycznia, po Mszy Świętej o godzinie 11:00!

Transmisje Mszy świętych (w tym także naszych koncertów) dostępne na kanale Bazyliki mniejszej w Kalwarii Pacławskiej:

Transmisja z Sanktuarium

 

Wyświetleń: 252