Ujrzeć Chrystusa zmartwychwstałego, to znaczy mieć oczy zwrócone na niekończący się horyzont Miłości. Ujrzeć Chrystusa to znaczy dostrzec jego krzyż i nie wstydzić się go. Święte Triduum Paschalne, jakie przeżywaliśmy od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania, przepełnione znakami i symbolami pomagało nam ujrzeć. Podczas liturgii Wieczerzy Pańskiej oczami widzieliśmy Jezusa – sługę, umywającego nogi swoim uczniom. Ale czy mistrz zachęca nas abyśmy byli tylko widzami? Wszakże powiedział: „I wy czyńcie podobnie”. O. Piotr Odój, który przewodniczył liturgii zachęcał nas abyśmy oczami serca dostrzegli tych, którym powinniśmy umyć nogi. I abyśmy sami pozwolili Jezusowi na umycie naszych nóg tym samym zapraszając go do naszego życia.

W Wielki Piątek wraz z przybyłymi pielgrzymami rozważaliśmy ostatnie godziny Jezusa podczas Misterium Drogi Krzyżowej na kalwaryjskich dróżkach. Adoracja krzyża jaka miała potem miejsce w kościele była kontynuacją tych rozważań. Nie możemy jednak zapomnieć, że uszanowanie narzędzia męki Zbawiciela było także pocałunkiem i przyklęknięciem przed naszym własnym krzyżem, który każdy z nas niesie.

Po gwarze i płaczu Drogi Krzyżowej nastąpiła cisza grobu Wielkiej Soboty. Czekaliśmy, każdy niejako w swoim własnym grobie na przyjście Mesjasza, pierwszego spośród umarłych, który żyje. I przynosi światło w mroki mojego i twojego serca. I przyniósł. Ogień zapłonął na paschalnej świecy i rozświetlił wieczorne mroki nie tylko świątyni. Kulminacją tego dnia i przygotowań do niego podczas Wielkiego Postu, było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Taka noc zdarza się tylko raz w roku. A po niej przychodzi ten dzień, niedziela wszystkich niedziel. Bogu niech będą dzięki, że w wielkanocny poranek po raz kolejny w naszym życiu mogliśmy wyśpiewać  radosne Alleluja na chwałę zmartwychwstałego!

W to święto radości ze zwycięstwa Chrystusa nad rutyną, nudą i nicością życzymy, aby Wasza codzienność była jak Boży ogród, by modlitwa była jego pielęgnowaniem, a Miłość stanowiła żyzną glebę dla kwiatów, jaki są uczynki miłosierdzia wobec bliźnich.

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Wyświetleń: 130