40 dni dla serca

“Wielki Post to sprawa serca”. Tymi oto słowami wypowiedzianymi przez ojca magistra podczas eucharystii Środy Popielcowej, wkroczyliśmy w czterdzieści dni postu, modlitwy i jałmużny. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić, skoro sam Jezus zachęca nas w Ewangelii czytanej w tym dniu, abyśmy nasze praktyki ascezy i pokuty czynili w ukryciu i szczerości serca a nie na pokaz ludziom. Oczywiście to co jest w sercu wypływa także na zewnątrz. Jedną z form wyrażenia tego jest nabożeństwo dróg krzyżowych. Jak co roku będziemy brać w nich udział jako wspólnota klasztoru i nowicjatu. Zapraszamy szczególnie na dwie drogi krzyżowe naszego autorstwa, które poprowadzimy w naszym sanktuarium. Pierwsza z nich odbędzie się 31 marca z okazji rocznicy śmierci Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Druga odbędzie się tydzień później.

Na koniec… a raczej na początek tego postu, posypmy popiołem oczyszczenia i nawrócenia nie tylko nasze głowy ale także serca!

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Wyświetleń: 188