Kolejna bomba wybucha, kolejny trzask zmieniającego się magazynka w zatartym od pustynnego pyłu karabinie słychać gdzieś w oddali, kolejne okrzyki ranionych pociskiem osób roznoszą się wokoło na syryjskich bezdrożach – tak wyglądać będzie rzeczywistość oczekiwania na Narodziny Zbawiciela w Syrii. Tymczasem u nas wzrasta i rozpręża się aura Pokoju i Dobra. Nowe wystawy w sklepowych witrynach, nowe sposoby na oderwanie naszego wzroku, czyli poniekąd serca, od Tego, Który tak naprawdę się liczy i przez Którego, nawet galerie handlowe są zmuszone wydawać się cieplejszymi miejscami.

Życzmy sobie, w tym czasie oczekiwania na Narodziny Boga, jak i podczas przeżywania świątecznych dni, aby nasze serca były ustrojone cieplej niżeli najpiękniejsze witryny sklepowe, by Duch Święty rozpalał nas ogniem Miłości wobec nadchodzącej Tajemnicy, jak i wobec każdego bliźniego, który stanie na naszej drodze w czasie Adwentu i Bożego Narodzenia. Starajmy się by nasze serca nie były placem manewrów wojskowych, tych mamy już w nadmiarze, przygarnijmy do swych serc Jezusa Chrystusa, który stoi kołacząc do drzwi naszej duszy, nie bezpośrednio, kołacze rękami św. Józefa i Maryi Matki Boga błagających o nocleg.
Nie zapominajmy jednak, że klamka w drzwiach duszy znajduje się po naszej stronie, czy wciąż potrafimy przyjąć Boga? Przecież nie stoi przed nami On Sam lecz pozornie obcy Józef i Maryja. Czy Bóg narodzi się w chłodnej grocie mojego serca? Czy może w mieszkaniu przystrojonym i gotowym na Jego przyjście?

Życzymy Wam tego, by zbawienie stało się udziałem waszego domu(Łk 19,9). Będąc napełnieni Bożą Miłością, nie zapominajcie o tych, którzy są częścią naszego Kościoła lecz przyjdzie im obchodzić dni świąteczne bez kolęd czy radosnych hymnów, ale w strachu i nieustannej ucieczce przed współczesnymi Herodami. Otoczmy w tegoroczne święta opieką modlitewną współbraci z krajów, w których Kościół jest uciskany, by Jezus Chrystus narodził się również w ich sercach, pomimo huku wystrzałów i świstu latających pocisków.
Jezus Chrystus ten sam wczoraj, dziś i zawsze!

Wspólnota nowicjatu

Mamy też dla was prezent :-) pod tym linkiem:

https://nowicjat-kalwaria.franciszkanie.pl/media/komiks/

boze-narodzenie

Wyświetleń: 215