W poniedziałek(29.01) rozpoczęliśmy 12 Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych. W tym roku na spotkanie trwające od poniedziałku do piątku przyjechało około 170-ciu uczestników. Tematem tegorocznego ZFSM'u jest Aktywacja.

Czym tak liczna młodzież zajmuje się w poszczególne dni?

Codziennie jest Eucharystia i konferencja, ciągle wpisująca się w temat przewodni. Jest także czas na nabożeństwa i modlitwę, nie tylko w kościele, ale i kaplicy Domu Pielgrzyma.

FSM w tytule ma spotkanie i na tym właśnie się opiera. Nie chodzi tylko o modlitwę, ale i o poznanie drugiego człowieka. Plan nie jest nazbyt przeciążony. Na uczestników czeka przytulna kawiarenka, która idealnie sprawdza się w roli miejsca do wspólnego spędzenia czasu.

           Mieliśmy zaszczyt przygotować jedno z nabożeństw, którego tematem była: Aktywacja --> Wjazd na chatę. Stworzyliśmy je wraz z bratem Adamem, naszym socjuszem.

Całość była oparta na tekście z Ewangelii o uzdrowieniu paralityka. Ojciec Adam w nauce odnośnie tego fragmentu przepowiadał, że każdy z nas ma coś w sobie z paralityka i potrzebuje uzdrowienia od Jezusa ale na tym nie koniec. Jezus lecząc nasze paraliże aktywuje nas do życia dzięki czemu możemy zauważyć paralityków, ludzi z problemami, i przynieść ich do Niego. Poprzez proste gesty i słowa a także wsparcie modlitewne możemy wypełnić chrześcijański obowiązek pomocy bliźniemu. To nie jest trudne, w mocy Jezusa możemy się skutecznie wstawiać za innymi.

_______________________________________________________________________