Intensywny weekend z Duchem Świętym w roli głównej

To był dla nas czas pełen atrakcji i  głębokich duchowych przeżyć. Już w piątek 2 czerwca mogliśmy odświeży swój obraz dziecka, żeby wiedzieć jakimi potrzebuje nas Ojciec Niebieski. Wójt gminy Fredropol wraz  z ojcem Gwardianem, zorganizowali w Kalwarii dzień dziecka. Odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z całej gminy. Wszystko zaczęło się od wspólnej Mszy Świętej, słowo wygłosił o. Tomasz, a bracia nowicjusze pomagali animować  muzykę na wszystkich dostępnych instrumentach. Potem czekało na dzieci masa atrakcji min. turnieje w piłkę nożna dziewcząt i chłopców, bieg na orientacje zorganizowany przez nadleśnictwo Bircza, dopasowywanie tropów do ich właścicieli, a ponadto odgrzaliśmy zabawy z naszego dzieciństwa, zbijaka i podchody. Z dziećmi jest zawsze wiele radości, zapraszamy za rok.

 Wieczorem gościliśmy naszych braci neoprezbiterów z prowincji, Warszawskiej i Gdańskiej. Podzielili się z nami swoimi wrażeniami po odprawieniu pierwszych sakramentów.

Jak co roku w przeddzień Zesłania Ducha Świętego gościliśmy, przewodników kalwaryjskich, którzy odświeżali sobie trasy dróżek, i przeżywali swoje rekolekcje. Mieliśmy okazje wiza udział w  Dróżkach Męki Pana Jezusa i rozważy co nasz Zbawiciel wycierpiał dla nas w całkiem inny sposób niż dotychczas- w skwarze i  ciągłym wspinaniu się góra dół.  Warto było poznać ten rodzaj pobożności tak bardzo charakterystycznej dla tego miejsca.

Cześć z braci pojechała na Święcenia do Krakowa. Bracia Wojciech i Kamil przyjmowali Świecenia prezbiteratu, a Piotr i Mateusz diakonatu.  Jest to zawsze ogromne szczęście kiedy możemy współuczestniczy w tym wielkim wydarzeniu, i po cichu marzyc  kiedy to my dostąpimy tej wielkiej łaski.

Wieczorem mieliśmy kolejna okazje odpowiedzieć na wezwanie Maryi z Fatimy i wraz z nią modlić się na różańcu podczas kolejnej pierwszo sobotniej procesji Fatimskiej do kapliczek trzech Aniołów.

No i nareszcie długo wyczekiwany czas, czuwania modlitewnego przed uroczystością Zielonych Świątek. O godzinie 21 rozpoczęliśmy nabożeństwo które było prowadzone przez Zespół Wokalno Instrumentalny z Sanoka pod batutą naszej zaprzyjaźnionej już dyrygentki, który wykonywał dobrze znane kanony Taize. Trzeba powiedzie że adoracja Najświętszego Sakramentu, w akompaniamencie głosu chóru, ma swój podniosły i bardzo nastrojowy klimat.  Wszystko zakończyliśmy Mszą Świętą o północy. Całość była transmitowana w radio Fara.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego można było niemal dotknąć, podniosła atmosferę pomiędzy nami. Każdy z nas jest powołany do bardzo intymnej relacji właśnie z trzecia Osobą Trójcy Świętej, a to jest taki dzień kiedy bardzo chętnie dzieliliśmy się tym, co już On dokonał w naszym życiu i jak Go doświadczamy, w Piśmie Świętym, w codzienności, w drugim bracie.

Wieczorem asystowaliśmy we Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie, która tym razem była modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego. Jest w nas za każdym razem,  wiele radości kiedy możemy, pomagać  innym braciom i siostrom w tej modlitwie uwielbienia, przez śpiew i grę i chociaż na chwile odlecieć w myślach przed Tron Ojca w niebie gdzie trwa nieustanne uwielbienia( opis w Apokalipsie św. Jana Roz 4,5)

Przyjdź Duchu Święty- z pozdrowieniami bracia Nowicjusze !  

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Wyświetleń: 246